Ślub cywilny Kraków | Studio Collective

Ślub cywilny Kraków

Dodano: 31 marca, 2023

|

Ślub cywilny Kraków

Jeśli planujesz ślub cywilny w Krakowie, na pewno chcesz wiedzieć, gdzie znajdują się urzędy stanu cywilnego, w których możesz zarejestrować swoje małżeństwo.
Jednym z popularnych urzędów stanu cywilnego w Krakowie jest USC na ulicy Lubelska 27. Ta urocza kamienica to idealne miejsce dla par, które chcą odbyć ślub w kameralnej i romantycznej atmosferze.

USC Kraków ślub cywilny

Kolejnym miejscem, gdzie można zarejestrować swój ślub cywilny w Krakowie, jest USC na ulicy Wadowickiej 8W. Sala ślubów na Wadowickiej jest zdecydowanie najmniejszą ze wszystkich w obrębie Krakowa. Sala jest urządzona w nowoczesnym stylu, duże okna napełniają światłem tą pełną bieli sale. Idealna opcja dla par chcących zawrzeć swój ślub w kameralnym gronie.

Ślub cywilny Kraków

Ślub cywilny Kraków Nowa Huta

Warto również wspomnieć o USC na os Zgody 2. To ciche i spokojne miejsce, w którym można odbyć ślub cywilny w intymnej atmosferze. W okolicy USC znajdują się Łąki Nowohuckie oraz park Żeromskiego. Te miejsca stanowią idealne tło dla krótkiej sesji ślubnej po ceremonii.


Gdzie ślub cywilny poza urzędem Krakowa?

Jeśli marzycie o romantycznym i eleganckim ślubie cywilnym w Krakowie, warto rozważyć Willę Decjusza. Ta malownicza rezydencja z XVI wieku, zlokalizowana w zacisznym zakątku Krakowa na Woli Justowskiej, oferuje salę ślubną, która pomieści do 60 gości. Sala ta zachwyca pięknym wystrojem, idealnie wpisującym się w klimat willowej rezydencji. Co więcej, po złożeniu aktu małżeństwa, istnieje możliwość zorganizowania w niej przyjęcia weselnego.

Cena wynajmu sali to dodatkowe 600 zł, ale to niewielki koszt w porównaniu do wspaniałej atmosfery i wyjątkowej oprawy, jakie oferuje Willa Decjusza. Warto jednak pamiętać, że rezerwacje terminów należy dokonywać z co najmniej 30-dniowym wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że uda się zorganizować wymarzony ślub w tym pięknym miejscu.

Ślub cywilny Kraków dworek Białoprądnicki

Jeśli planujesz ślub cywilny w Krakowie, a szukasz wyjątkowej sali, to warto rozważyć Dworek Białoprądnicki. To prawdziwa perła Małopolski. Sala w dworku pomieści do 80 osób, a jej piękne, eleganckie wnętrza i klimatyczny ogród na pewno zachwycą Twoich gości. Dodatkowo, rezerwacja sali wiąże się z opłatą w wysokości 500 złotych. Jednak warto zaznaczyć, że ze względu na popularność tego miejsca, należy rezerwować terminy z dużym wyprzedzeniem. Jeśli marzysz o romantycznym ślubie w urokliwej scenerii, to Dworek Białoprądnicki może być idealnym miejscem dla Ciebie.

Rezerwacji terminu można dokonać w Urzędzie Stanu Cywilnego pod numerami telefonów:
+48 12 616 52 95, +48 12 616 55 48 lub +48 12 616 55 47.


Ślub cywilny Kraków cena

W przypadku ślubu urzędowego w urzędzie stanu cywilnego w Krakowie, opłata wynosi tylko 84 zł. Jednak, jeśli marzysz o ślubie cywilnym w plenerze, przygotuj się na wyższy koszt. Ceny za organizację ślubu plenerowego mogą się różnić w zależności od wybranej lokalizacji i oferty jednakże stała cena urzędowa to 1000 zł i obowiązuje w całej Polsce.

Ślub cywilny Kraków

Urząd stanu cywilnego Kraków ślub

Nie ważne, który urząd stanu cywilnego w Krakowie wybierzesz, pamiętaj, że rezerwacja terminu na ślub cywilny powinna zostać dokonana z odpowiednim wyprzedzeniem. Zadbaj o to, aby mieć wszystkie dokumenty niezbędne do zawarcia związku małżeńskiego i ciesz się swoim wyjątkowym dniem!

Rezerwacja terminu ślubu cywilnego Kraków

Rezerwacja terminu na ślub cywilny w urzędzie stanu cywilnego to jeden z pierwszych kroków, jakie trzeba podjąć przy organizacji ślubu. Warto pamiętać, że w popularnych terminach, takich jak weekendy czy miesiące letnie, terminy te mogą być bardzo szybko zajęte. Dlatego warto zarezerwować datę jak najwcześniej, aby mieć pewność, że marzenie o ślubie w wybranej porze roku lub miejscu się spełni. Urząd stanu cywilnego Kraków, terminy ślubu można rezerwować przez cały rok.

Zobacz również ile kosztuje wesele w 2023

Ślub cywilny Kraków terminy 2023

Podczas trwania sezonu ślubnego, chcąc wybrać interesujący Nas termin musimy zarezerwować ceremonii ze sporym wyprzedzeniem. W urzędzie stanu cywilnego w Krakowie można dokonać rezerwacji osobiście, telefonicznie lub przez internet. Przed rezerwacją warto upewnić się, jakie dokumenty trzeba dostarczyć oraz jakie są wymagane formalności. To pozwoli uniknąć nieporozumień i zbędnych stresów przed ważnym dniem.

Niezbędne informacje oraz możliwość rezerwacji znajdziecie tutaj

Ślub cywilny w plenerze Kraków

Ślub cywilny to nie tylko ceremonia zawarcia małżeństwa w urzędzie stanu cywilnego. Coraz więcej par decyduje się na ślub w plenerze, który może być jeszcze bardziej romantyczny i klimatyczny. W Krakowie znajdziemy wiele urokliwych miejsc, gdzie możemy zorganizować ślub cywilny w plenerze. Parki, ogrody botaniczne, zabytkowe zamki, a nawet centrum miasta – wszystko zależy od naszych preferencji.

ślub cywilny małopolska Kraków

ślub cywilny poza urzędem – Kraków

Organizacja ślubu cywilnego w plenerze w Krakowie wymaga jednak trochę więcej zaangażowania. Musimy pamiętać o formalnościach związanych z wyborem miejsca i uzyskaniem zgody na przeprowadzenie ceremonii. Warto wcześniej skontaktować się z odpowiednim urzędem i zapytać o warunki organizacji ślubu w plenerze. Jednym z głównych warunków organizacji ślubu poza urzędem Krakowa jest bezpieczne i uroczyste miejsce.

Miejsce na ślub cywilny Kraków – Ślub na dachu Krakowa

Wiele restauracji w obrębie Krakowa oferuje organizacje ślubu cywilnego na tarasach widokowych. Jednym z takich miejsc jest SkyBar w Hotelu Rubinstein. Jest to piękne widokowe miejsce umożliwiające organizacje wesela dla 40 osób. Innym równie interesującym miejscem na ślub cywilny w Krakowie jest taras widokowi w Sky Bar w Hotelu Stary. To Doskonałe miejsce na zorganizowanie ślubu cywilnego w Krakowie. Widok na Rynek, Sukiennice i kościół Mariacki jest zachwycający i warty uwagi. Atmosfera panująca w Sky Barze jest nastrojowa i romantyczna, co dodatkowo podkreśla uroczystość ślubną. Sala pomieści do 80 gości, więc to doskonały wybór dla par, które marzą o kameralnej ceremonii. Po ceremonii ślubnej, para młoda może zorganizować przyjęcie na dachu Sky Baru, ciesząc się pięknym widokiem miasta. To popularne miejsce, dlatego warto zarezerwować je z odpowiednim wyprzedzeniem.

Roof Top Terrace & Lounge Bar

Planując ślub na świeżym powietrzu w Polsce, jednym z najważniejszych czynników, który należy wziąć pod uwagę, są warunki atmosferyczne. Jednak w przypadku Roof Top Terrace & Lounge Bar nie musisz się martwić o niepogodę. Taras z panoramicznym widokiem na rzekę Wisłę, zamek królewski oraz miasto sprawdzi się w słoneczne dni, a dzięki możliwości rozłożenia dachu, będziesz mógł cieszyć się swoim ślubem bez względu na warunki pogodowe.

Hotel Sheraton Grand Kraków, w którym znajduje się Roof Top Terrace & Lounge Bar, oferuje możliwość zorganizowania ceremonii ślubnej oraz przyjęcia koktajlowego dla nawet 100 osób. Jeśli planujesz wesele z tańcami, możesz przenieść je do hotelowej Sali Balowej Wisła, która może pomieścić około 180 osób.

Oprócz przepięknego widoku, Roof Top Terrace & Lounge Bar oferuje swoim gościom niepowtarzalną atmosferę, która sprawia, że to miejsce jest idealne na romantyczne i intymne śluby. Poza tym, jego lokalizacja w centrum miasta, w pobliżu głównych atrakcji turystycznych, czyni go doskonałym miejscem na nocleg dla gości weselnych, którzy chcą zwiedzić Kraków.

ślub cywilny małopolska Kraków

Ile się czeka na ślub cywilny Kraków?

Zgodnie z polskim prawem, małżeństwo może zostać zawarte najwcześniej po upływie jednego miesiąca od daty złożenia zapewnienia o braku przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego. W tym czasie urząd sprawdza, czy nie ma żadnych okoliczności uniemożliwiających zawarcie małżeństwa, takich jak np. obecność ważnego związku małżeńskiego z inną osobą lub pokrewieństwo między narzeczonymi. Po pozytywnym rozpatrzeniu sprawy, narzeczeni otrzymują informację o możliwym terminie ślubu.

Ile kosztuje ślub cywilny Kraków?

Ślub cywilny to koszt 84zł. W przypadku ślubu plenerowego należy uiścić opłatę w wysokości 1000zł.

Ile trzeba czekać na ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego?

Możliwość zawarcia małżeństwa następuje dopiero po upłynięciu miesiąca od złożenia zapewnienia o braku przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego. Jednakże, w przypadku istnienia ważnych przyczyn, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego może skrócić ten okres oczekiwania. Opłata skarbowa za zawarcie małżeństwa wynosi 39 złotych. Rezerwacja terminu ślubu w urzędzie stanu cywilnego jest możliwa z rocznym wyprzedzeniem.

Jak zarezerwować termin ślubu cywilnego?

Termin ślubu można zarezerwować osobiście w Urzędzie stanu cywilnego w Krakowie, telefonicznie lub przez internet.

Rezerwacji można dokonać tutaj

Jakim nazwiskiem podpisać się na ślubie?

Na ślubie cywilnym należy się podpisać nazwiskiem panieńskim i należy go używac do momentu zmiany dokumentów na nowe, w tym dowodu osobistego.

Czy można wziąć ślub cywilny bez świadków?

Nie, według Polskiego prawa ślub aby był ważny musi zostać zawarty w obecności dwóch pełnoletnich świadków.

Zobacz również: