Ile kosztuje wesele? 2023/2024

Dodano: 3 listopada, 2022

|

Ile kosztuje wesele – Spis treści


Ile kosztuje wesele? Realny koszt wesela zaczyna się od 50 tysięcy złotych. Tyle należy liczyć organizując przyjęcie wesele. Postępująca inflacja i rosnące ceny, będą tylko tą kwotę powiększać. Osobiście uważamy, że impreza tak ważna jak wesele to nie czas i miejsce na robienie czegoś po kosztach, lub na pół gwizdka. Na wesele składa się szereg usługodawców, którzy wykonują swoje usługi poniżej średniej ceny rynkowej. Trzeba mieć na uwadze to na czym można oszczędzić i jak to zrobić – o tym opowiemy poniżej.

Ile trzeba zapłacić za oprawę muzyczną?

Najdroższym wariantem jest kilkuosobowy zespół muzyczny. Impreza prowadzona przez zespół wyróżnia się unikatowością i zupełnie innym tempem niż impreza z DJ. Cena jaką trzeba zapłacić za dobry zespół muzyczny zaczyna się od 6 000zł. Przed decyzją powinno się sprawdzić referencje zespołu, przesłuchać demo i najlepiej zasięgnąć opinii od jego klientów. Prowadzenie imprezy jest męczące i wymaga nie małych umiejętności. Łatwo trafić na zespół po kosztach, który może robić długie przerwy, lub w ogóle jakość gry może być poniżej przeciętnej.

Zamiast zespołu z niższej granicy widełek cenowych, warto rozważyć DJ w tym samym budżecie. DJ’e weselni liczą sobie za imprezę już od paruset złotych, aż po kilka tysięcy. Ale realna cena rynkowa za dobrego DJ to widełki 3 000 – 4 500zł. Lepszy dobry DJ niż średni zespół. Muzyka napędza całe przyjęcie, więc to punkt organizacji wesela, na którym nie warto oszczędzać.

Ile kosztuje suknia ślubna

Cena za talerzyk, wesele 2023, 2024

Cena za talerzyk na wesele w 2023, 2024 wynosi w okolicach 250 do 400 złotych. Najdroższym wariantem najczęściej jest restauracja. Dzieje się tak, że restauracje chcą zapewniać wszystko ze swojej strony, lub ze strony swoich podwykonawców, oczywiście za swoją stawkę. Często złudna może wydawać się atrakcyjna cena za tzw. talerzyk. Należy pamiętać, że talerzyk to nie wszystko. Ciasta, tort, szampan, wina i inne alkohole nie są w to wliczone. Natomiast coraz częściej można spotkać cenę za talerzyk na wesele z wliczonymi napojami oraz alkoholami. Cena za talerzyk na wesele 2023, 2024 z napojami i alkoholami zaczyna się od kwot rzędu 300 złotych do 360 złotych. Wydaje się to dość oczywiste, ale w natłoku rzeczy, które trzeba załatwić zdarza się, że to umyka młodym parom. Sala i catering ma największy wpływ na to ile kosztuje wesele.

Szukasz sali na swoje wymarzone wesele? Sprawdź naszą relację z Dworku Stara Cynkownia Czechowice!

Mając znajomości i/lub możliwość organizowania we własnym zakresie najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest strażnica. Obecne sale na strażnicach już nie odbiegają od sal weselnych, jak było to kiedyś. Wynajem sali na OSP to koszt średnio 2000 – 3000zł + opłata za media. Dekoracje od 600 złotych, catering od 200zł za osobę. Ceny alkoholu są bardzo rozbieżne, przyjęło się liczyć 0,7l wódki na parę. Szampan na toast, wino i inne dodatkowe ewentualności, to kwestia indywidualna. Uśredniając tą kwotę za alkohol na gościa możemy przyjąć około 50zł, to ile kosztuje wesele zostanie powiększone o 5 000zł w przypadku 100 gości.


Talerzyk na wesele

Fotograf na wesele – ile kosztuje fotograf na ślub

Przyjmiemy jako wyznacznik naszą średnią cenę za reportaż – 3 500zł. Na rynku jest znaczna ilość fotografów o niższych stawkach i taka sama ilość fotografów z wyższymi. Znajdą się też osoby, które zrobią to za darmo ;). Fotografie są pamiątką na całe życie, dlatego istotne jest wybranie sprawdzonego usługodawcy. Kuszące stawki zaczynających w tej branży poparte portfolio zawierającego wyłącznie kilka sesji ze znajomymi, może być ryzykowne. Reportaż wymaga doświadczenia oraz szybkości w działaniu. Fotografowie ślubni muszą mieć wyrobione legitymacje pozwalające na zdjęcia w kościele, bez tego taka osoba może zostać wyproszona z kościoła – a nie wszyscy wchodzący w branże o tym wiedzą.


Oszczędności mające wpływ na to ile kosztuje wesele

Krótkie orientacyjne ceny, oraz ich zamienniki i rzeczy, które po prostu możemy odpuścić, albo zrobić taniej. Jest tego całkiem sporo. Równocześnie lista rzeczy, które swoje kosztują, a nie mają bezpośredniego wpływu na imprezę.

Ślub cywilny kosztuje 84zł. Ślub kościelny rozkłada się na: opłatę do USC – 100zł, Ksiądz – 700-1000zł, Organista ok 400zł, oraz kościelny ok 200zł.

Garnitur pana młodego może kosztować 1000zł albo 6000zł, praktycznie bez znaczącej różnicy. Jeżeli nie wyciągasz z szafy go zbyt często, nie warto przepłacać. To samo tyczy się sukni ślubnej, która zostanie założona tylko raz, a często kwoty za nią sięgają astronomicznych kwot. Można kupić tańszą, a nawet wynająć. Drugi raz jej lepiej nie ubierać 🙂

Auto do ślubu, praktycznie jest to najdroższy element, biorąc pod uwagę czas, który z niego korzystamy, w centrum uwagi i tak będziecie Wy. Czasami zamiast płacić za wynajem auta kwoty od 500zł lepiej zapytać znajomego z czarnym/białym zadbanym sedanem o możliwość pożyczenia samochodu.

Atrakcje, które możemy śmiało odpuścić jeżeli miałyby napinać nasz budżet to: fotobudka, fontanny czekoladowe, słodkie stoły, barmani i inne. Bez tego impreza nadal się odbędzie.

Zobacz także nauki przedmałżeńskie małopolska

ile kosztuje wesele?

Właściwie to ile kosztuje wesele?

Kwota, którą musimy przeznaczyć na wesele zaczyna się ŚREDNIO od 50 tysięcy złotych. Moim prywatnym zdaniem rezygnując opisanych powyżej rzeczy, udało by się zorganizować przyjęcie za około 40 tysięcy złotych. Górnej granicy takiej imprezy właściwie nie ma. Podczas organizacji, decyzje o oszczędnościach warto podejmować z głową. Pomocna do tego celu jest lista tzw. planer ślubny, lub konsultacja z wedding plenerem.

ILE KOSZTUJE WESELE – ATRAKCJE PODNOSZĄCE KOSZT WESELA

Jak już przeczytaliście koszt organizacji wesela może się znacząco różnić od waszych preferencji. Kwotę końcową znacząco mogą podnieść poniżej wypisane atrakcje. Jeżeli decydujecie się na imprezę z polotem, warto wiedzieć, że nie ma co oszczędzać na ekskluzywnych dodatkach. Wybierając atrakcje z segmentu „premium” przy równoczesnym szukaniu oszczędności możemy porównać do kupna markowych butów na bazarze – może wyjść różnie. Mniej więcej wiemy ile kosztuje wesele w wersji podstawowej – zajmijmy się wersją z plusem.

Ile kosztuje wesele w 2024

ILE KOSZTUJE BARMAN NA WESELE

Koszt usług barmana jest proporcjonalny do ilości uczestników wesela. Podnosi to kwotę ile kosztuje wesele od osoby z racji na wyposażenie drink baru w alkohol. Godzina pracy barmana to koszt od 100zł wzwyż. Sumarycznie koszt wesela może wzrosnąć nawet o 3000zł.

Ile kosztuje Barman na wesele?

NOWOŚĆ NA RYNKU, CZYLI – ILE KOSZTUJE DRINK BAR NA WESELE

Koszt wesela na 100 osób w przypadku Drink baru wzrośnie nam dokładnie o tyle, ile zaopatrzymy nasz bar. Drink bar to odpowiednik słodkiego stołu.. tylko że, dla pełnoletnich.

Od niedawna na rynku pojawiły się Barmixy, czyli urządzenia, które mogą być alternatywą dla barmana. Barmix kosztuje około 1500zł za wynajem na całe wesele. Dodatkowo, standardowo dochodzą koszty alkoholu.

Odradzamy szukać oszczędności kupując np tańsze zamienniki alkoholu, często gorszej jakości, które będą potrzebne w każdym z przypadków. Nic dobrego z tego nie wyniknie. Decydując się na jedną z wymienionych usług trzeba liczyć się że koszty wesela na 100 osób wzrosną Wam nawet o 4000zł.

SŁODKI STÓŁ, CZYLI KOSZT CIASTA NA WESELE DLA 100 OSÓB

W przypadku słodkiego stołu możemy dodać kwotę rzędu 10-40zł do tego ile kosztuje catering na wesele dla osoby. Objaśniliśmy wyżej ile kosztuje talerzyk na weselu, ale usługą dodatkową wielu firm cateringowych jest organizacja słodkiego stołu, które może wielu z was zainteresować.

Słodki stół - ile kosztuje?

PAMIĘTACIE ILE KOSZTUJE FOTOGRAF NA WESELE?- CZAS NA FOTOBUDKĘ

Koszt fotobudki ma wypływa na to ile kosztuje wesele zależnie od czasu, na jaki będziemy chcieli fotobudkę wynająć. W przypadku wynajęcia fotobudki na 3 godziny koszt wesela wzrośnie o około 1000zł. Czas najmu fotobudki powinien być proporcjonalny do ilości gości na weselu. To, wynajem fotobudki na godzinę wpłynie na to ile kosztuje wesele na 50 osób, ale w przypadku 100 osób na weselu godzina może się okazać zbyt krótkim czasem.

Ile kosztuje sesja ślubna

ILE KOSZTUJE ZORGANIZOWANIE WESELA U WEDDING PLENERA?

Koszt organizacji wesela u Wedding plenera w roku 2022 kosztował w granicach 8-15 tysięcy. Organizacja wesela to nie lada wyzwanie, samo rozgryzienie kosztów, które należy przeznaczyć na wesele może zając sporo czasu. Udając się do specjalisty z pytaniem „ile kosztuje wesele na 150 osób” oszczędzi wam sporo czasu. To ile kosztuje organizacja wesela to nie tylko pieniądze, ale też czas, jeżeli możecie sobie pozwolić aby oddać to specjaliście, to warto z takiej usługi skorzystać.

Dostaniecie informacje ile kosztuje dany didżej na wesele, sala i catering. Interesuje was jednak muzyka na żywo a nie znacie lokalnych zespołów oraz głowicie się ile kosztuje dany zespół na wesele? Wszystko to załatwicie w jednym miejscu, Wedding planer ma swój kalkulator, który powie wam jaki będzie koszt wesela – ogromna oszczędność czasu!

Ile kosztuje sesja Narzeczeńska

WESELE W PLENERZE, KOSZT IMPREZY POD GOŁYM NIEBEM – TAK JAKBY

Zyskujące na popularności wesela plenerowe to świetna opcja na imprezę latem. Wiąże się co prawda z ryzykiem od kaprysów pogody, ale i na to jest rozwiązanie. Na ratunek przychodzi wynajem namiotu na wesele, którego koszt nie jest aż tak duży, jak wiele osób zakłada. Koszt wynajmu namiotu 200m2 na wesele na 100 osób wynosi około 6000-7000zł.

ILE KOSZTUJE KAMERZYSTA NA WESELE I POPRAWINY

Wspominaliśmy o kosztach związanych z fotografami, dodając że kamerzyści mają podobne stawki. Temat rozszerzenia usług foto-video o poprawiny zaliczamy do atrakcji, które bezapelacyjnie podnoszą koszt wesela. Poprawiny często przebiegają zupełnie inaczej niż wesele – co na pewno uatrakcyjni waszą pamiątkę ze ślubu. To ile kosztuje fotograf i kamerzysta na dwudniowe wesele najczęściej stanowi 50-70% stawki za reportaż z pierwszego dnia wesela.

Koszt wesela na 50 osób?

KOSZT WESELA W 2023 ROKU

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja na rynku pokazała już parom planującym wesele, że nie warto zwlekać z organizacją na ostatnią chwilę. Wielu usługodawców posiada w umowach paragrafy dotyczące podniesienie ceny podanej na umowie zgodnie z postępującą inflacją. Dlatego jeśli możemy mieć wpływa na to ile wyniesie nas wesele to jest to wcześniejsze podpisywanie umów na dogodnych warunkach.

|