Sesja narzeczeńska, czyli zapoznanie z fotografem.

Sesja narzeczeńska, czyli zapoznanie z fotografem.

Dodano: 4 listopada, 2022

|

Sesja narzeczeńska – często pomijany element reportażu. Naszym zdaniem jest świetnym dopełnieniem całej historii. Kadry z sesji narzeczeńskiej są pierwszym rozdziałem Waszej historii. Pokazują Was w zupełnie innej odsłonie i nadają spójności reportażu. Dzisiaj po krótce opowiemy Wam o korzyściach jakie niesie za sobą sesja narzeczeńska.

Plener przed ślubem? Jak się przygotować na sesję narzeczeńską?

Po pierwsze, sesja narzeczeńska stanowi idealny pierwszy kontakt z fotografem, pomoże w ocenie co fotograf potrafi, jak się z nim współpracuje i ułatwi decyzję czy to właściwa osoba, na właściwym miejscu. Następnie warto poświęcić trochę czasu na takie spotkanie, będziecie w stanie ocenić profesjonalizm danego usługowcy i ocenić styl jego zdjęć na własnym przykładzie. Zdjęcia, które fotografowie zamieszczają w portfolio to wyłącznie kilka kadrów, przeważnie jest to około 10 zdjęć z reportażu, który ma ich około 300.

Sprawdź również nasz nowy wpis o sesji ślubnej w górach!

Gdzie się wybrać na sesję narzeczeńską?

Naprawdę lubimy, gdy sesja narzeczeńska odbywa się w miejscu wybranym przez Was. To pomaga nam Was poznać, równocześnie spędzając w dzień w miejscu, które znacie, które lubicie i które jest dla Was ważne. Często pierwszym wyborem na taką sesję jest miejsce, pierwszej randki lub miejsce oświadczyn. Z naszej strony zawsze pada propozycja wspólnego spaceru do miejsca docelowego, gdzie zajmiemy się zdjęciami. To jest właśnie pierwsze kłamstwo z naszej strony. Zdjęcia zaczynamy robić podczas spaceru, kiedy zachowujecie się najbardziej naturalnie, cenimy szczere emocje i prawdzie uczucie, które widać między wami. Sesja narzeczeńska trwa, bez poczucia, że jesteśmy na zdjęciach.

Zobacz pomysły na sesje ślubną

Jak przebiega i ile trwa sesja narzeczeńska?

Sesja narzeczeńska odbywa się w maksymalnie luźnej atmosferze. Zawsze po niej, staramy się wyrwać Was na kawę :D. Jedyne co ustalamy to ubiór, który preferujecie. Bez wątpienia, jedni czują się dobrze w koszuli i płaszczu, tymczasem inni wolą jeansy i koszulkę. Stawiamy na luźną atmosferę, dlatego zawsze powtarzamy, że najbardziej liczą się dla nas autentyczne emocje. Największa część takiej sesji przebiega pomiędzy pozami – to właśnie wtedy dzieje się najwięcej. Zakochani wtedy przez ułamek sekundy zapominają, że są na sesji. Przychodzące naturalnie gesty, uściski są wtedy doskonale zauważalne. Istotnym elementem sesji narzeczeńskiej jest… pierścionek zaręczynowy! Na jednej z sesji Pani Młoda zapomniała go ze sobą zabrać – Patrycja, w tym miejscu serdecznie pozdrawiamy :D. Bardzo często istotne przedmioty nam umykają, za to mamy co wspominać i o czym pisać.

Sesja narzeczeńska

Pomysł na sesje narzeczeńską.

Jeśli rezygnujecie z sesji narzeczeńskiej wyłącznie z braku pomysłu na nią. Przedstawimy wam proponowane warianty i pokażemy jak to wygląda. Wystarczy nam określenie klimatu sesji narzeczeńskiej. Jeżeli macie własny plan, oraz pomysł na sesję narzeczeńską zrealizujemy go z przyjemnością. Możemy również pomóc Wam udoskonalić Waszą wizję.

Nieoczywiste korzyści

Sesja narzeczeńska daje wam pomysł na fajne spędzenie popołudnia. Jednym z nieoczywistych plusów jest poznanie fotografa osobiście i sprawdzenie go przy pracy. Portfolio, które ma na stronie fotograf to przeselekcjonowane zdjęcia. My uważamy, że fajnie jest się spotkać i spędzić razem trochę czasu. W końcu będziemy odpowiedzialni za pamiątkę z najważniejszego dnia Waszego życia. Temperamenty i wizje artystyczne są różne. Sesja narzeczeńska pozwala potwierdzić, czy to właśnie to czego szukaliście. Przebieg współpracy, terminowość, same zdjęcia i sposób ich obróbki możecie przetestować na własnym przykładzie. Na zakończenie- szukaliście czegoś na prezent dla rodziców? Dlaczego by nie wywołać zdjęć z sesji narzeczeńskiej w dużym formacie?

Sesja narzeczeńska

Kreatywne wykorzystanie zdjęć z sesji narzeczeńskiej.

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej możecie wykorzystać do wyjątkowych zaproszeń. Jedynym ograniczeniem tutaj jest Wasza kreatywność. Realizacja wbrew pozorom nie jest czymś ciężkim do zrealizowania, a satysfakcja gwarantowana.

Prezentacje na weselach zyskują na popularności. To świetne miejsce na wykorzystanie zdjęć z pleneru jako uzupełnienie, lub motyw główny. Prezentacja może być humorystyczna, lub wzruszająca. Możecie podziękować w ten sposób gościom za przybycie. A co powiecie na prezentacje, na której są zdjęcia z sesji narzeczeńskiej odbywającej się podczas przygotowania sali weselnej?

Podziękowania dla rodziców w postaci wydrukowanych na płótnie waszych zdjęć z sesji plenerowej sprawdza się za każdym razem. Jest to piękna pamiątka z dnia wesela dla waszych rodziców.

| | |