Sesja narzeczeńska zimą

Dodano: 1 marca, 2023

|

Zimowa sesja narzeczeńska to doskonały sposób na uwiecznienie Waszej miłości w scenerii pokrytej śniegiem. Taki romantyczny spacer po zaśnieżonym parku, lesie czy górach będzie pełen magii i niezapomnianych chwil. W zależności od miejsca, gdzie planujecie przeprowadzenie sesji, możemy wykorzystać śnieżne pejzaże do stworzenia niepowtarzalnych i klimatycznych zdjęć. Zimowa sesja narzeczeńska to także doskonała okazja, by zrobić sobie próbne zdjęcia przed ślubem i nabrać pewności siebie przed obiektywem, z przed którym spędzicie cały dzień w dniu ślubu.

Gdzie zrealizować sesję narzeczeńską zimą

Zimowa sesja narzeczeńska może odbyć się w wielu miejscach, w zależności od waszych preferencji. Możemy wybrać się na przykład do górskiego kurortu, gdzie można uwiecznić chwile spędzone na nartach lub snowboardzie, albo na pięknie zaśnieżonych szlakach. Inną opcją jest sesja w parku lub lesie, gdzie śnieg i mroźna aura tworzą malowniczy krajobraz, który doskonale wpisuje się w romantyczny klimat narzeczeńskiej sesji zdjęciowej. Jednym z ciekawszych i oryginalniejszych pomysłów jest obudzenie sobie wewnętrznego dziecka i wybranie się na sanki lub ulepienie bałwana – to dość oryginalny pomysł, ale równocześnie to idealna forma na spędzenie razem czasu.


Sesja narzeczeńska zimą – dlaczego warto?

Oto kilka powodów, dla których warto zrobić sesję narzeczeńską zimą:

Magia świąt – Zima to czas świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, co oznacza, że możesz wykorzystać piękne dekoracje i oświetlenie jako tło do swojej sesji zdjęciowej.

Piękne krajobrazy – Zima to czas, gdy krajobrazy zaczynają wyglądać zupełnie inaczej. Zimowe krajobrazy, takie jak śnieżne drzewa i lodowe formacje, mogą stworzyć piękne tło do Twoich zdjęć narzeczeńskich.

Romantyczna aura – Chłodna, zimowa aura może dodawać romantyzmu do Twoich zdjęć. Możesz ubrać się w stylowe swetry, otulić się kocami lub pójść na romantyczną przejażdżkę saniami. Chłód zazwyczaj skłania do przytulania.

Brak tłumów – Wiele par decyduje się na sesje zdjęciowe wiosną i latem, dlatego zimą może być łatwiej znaleźć miejsca, które nie są zatłoczone turystami, co pozwoli na ciekawsze i bardziej spersonalizowane zdjęcia oraz bardziej intymną atmosferę.

Możliwość wykorzystania akcesoriów – W zimie możesz wykorzystać akcesoria, takie jak czapki, szaliki i rękawiczki, termosy z ciepłą herbatą czy sanki co pozwoli Ci na bardziej zróżnicowane i ciekawe ujęcia z zimowej sesji.

Przekonują Was plusy zrealizowania Waszej sesji narzeczeńskiej zimą? Zobacz również Porady na sesję ślubną

Kolory w zimowej sesji narzeczeńskiej

Kolory na zimowej sesji narzeczeńskiej mogą być stonowane i nawiązywać do zimowej scenerii, na przykład biel, szary, granat, ciemna zieleń czy bordo. Można też postawić na kontrast i użyć żywszych kolorów, takich jak czerwień, fuksja czy turkus, co doda sesji energii i ożywi ją. Ważne jest, aby kolory były spójne i harmonijnie do siebie pasowały, aby stworzyć estetycznie przyjemne wrażenie.

Odpowiednie obrobienie zdjęć zapewni Wam fotografie, które będą wyglądały równocześnie żywo i naturalnie. Obróbka zdjęć z zimowej sesji zwykle wymaga dodatkowej uwagi ze względu na specyficzne warunki oświetleniowe. Zwykle zdjęcia w takiej sesji są ciemniejsze i bardziej chłodne, a oświetlenie jest trudniejsze do uchwycenia, ale dla nas jako profesjonalistów nie stanowi to żadnej przeszkody.

Zimowa sesja narzeczeńska – pamiętajmy o śniegu!

Śnieg zwykle zalega w Polsce od grudnia do lutego, ale zdarzają się również roczki, kiedy opady śniegu spóźniają się lub są niewystarczające. Dlatego, jeśli marzycie o zimowej sesji, trzeba działać szybko. W naszym klimacie zima jest coraz bardziej nie przewidywalna, albo nie ma śniegu w ogóle, albo (jak w tym roku) jest, ale przez dość krótki okres czasu.

Jeśli czytacie to w sezonie „śniegowym” i zastanawiacie się nad sesją narzeczeńską zimą – zapraszamy do kontaktu od razu, żeby na sesji porzucać się śnieżkami a nie topić marzannę! 🙂

Spodobała się Wam śnieżna sesja narzeczeńska? A może macie ochotę na zimową sesję ślubną?!