Zimowa sesja ślubna

Dodano: 25 stycznia, 2023

|

Piękna biała zima to dość rzadkie zjawisko w naszym klimacie. Dlatego jeżeli już mamy takie okoliczności to „gorąco” polecamy wam zimowy plener ślubny! Zdjęcia ślubne zimą mają swój niepowtarzalny klimat i przy odpowiednim miejscu wyglądają bajecznie kiedy śnieg zlewa się z białą suknią, a ciemny garnitur do niego kontrastuje.

Zdjęcia ślubne w zimie – jakie miejsce wybrać?

Najlepszym miejscem na zimową sesje ślubną są bezapelacyjnie góry. Tam najłatwiej o zjawiskowe tło do waszych zdjęć. Jednakże sesja ślubna w górach zimą wymaga od Was trochę poświęcenia, bo jednak w te góry trzeba dojść. Łatwiejszym wariantem są miejsca w niedalekiej odległości od schronisk górskich, aby wygodnie móc się przebrać w odpowiednie stroje. Jeszcze w naszej karierze żadna para nie szła z nami szlakiem w białej sukni – ale może znajdą się chętni na taką ekstremalną wyprawę! 🙂

Plener ślubny w zimie – nie koniecznie w górach

Z Dorotą i Adrianem na ich zimową sesję ślubną byliśmy w Szczyrku, w okolicy Bielska-Białej. Nie była to żadna górska wyprawa, tylko odpowiednie miejsce nieopodal parkingu przed szlakiem. Droga na samo miejsce zajęła nam mniej niż kwadrans, a jednak te zimowe zdjęcia ślubne mają delikatny klimat gór w tle.

Zaciekawił cię ten wpis? Sprawdź pomysły na sesję narzeczeńską zimą

Zimowa sesja ślubna w plenerze w centrum miasta

Centra miast w okresie zimowym często są ozdobione różnymi świątecznymi dekoracjami. W głównej mierze mamy tu na myśli ozdoby świetlne, które mogą być świetnym rekwizytem na takie zdjęcia ślubne zimą. Musicie się liczyć z tym, że jak każde zdjęcia w miastach, będziecie w centrum uwagi przechodniów – jeśli jednak Wam to nie przeszkadza to często spontaniczni przechodnie mogą nadać zdjęciom unikatowości. Doskonałym miejscem na zimową sesję ślubną w centrum okaże się Kraków, Bielsko-Biała lub Pszczyna

Zimowy plener ślubny – wersja świąteczna

Jeżeli jesteście fanami świątecznego klimatu nic nie stoi na przeszkodzie aby zimowa sesja ślubna odbyła się w klimacie świątecznym. W tym wypadku nawet brak śniegu nie będzie stanowił przeszkody, bo atmosfera, która panuje choćby na jarmarkach świątecznych jest bardzo specyficzna – taki plener ślubny w zimie, na pewno będzie wyjątkowy.


Zdjęcia ślubne zimą, dla tych co nie lubią mrozu

Zimowe sesje ślubne mogą się też odbyć w lifestylowym klimacie z gorącą czekoladą przy kominku. Nie ma reguły, na to że zimowa sesja ślubna ślubna w plenerze to jedyna możliwość. Zdjęcia w luźniejszej atmosferze zapewnią wam sporo luzu i swobody. Relacja wspólnego wieczoru przy kominku, może zabrzmieć dość prosto, ale takie zdjęcia ślubne w zimie, też mają niesamowity urok.

Zobacz również sesję ślubną w górach!

Sesja ślubna zimą – jak się przygotować?

Zdjęcia ślubne zimą mimo wszystko wymagają przygotowania. Jeżeli wybieramy się w góry, czy też w plener, trzeba się przygotować jednak do dłuższej wycieczki. Warto mieć ze sobą coś na przebranie, termos z herbatą jakiś koc i oczywiście buty na zmianę. Zimowa sesja ślubna w plenerze, jak wspomnieliśmy wyżej wymaga trochę poświęceń, sprawa ma się inaczej w przypadku zdjęć „przy kominku”. Jeśli na wasz zimowy plener ślubny chcecie zabrać drobne akcesoria to kilka inspiracji znajdziecie tu.

Plener ślubny w zimie, cieplejsze alternatywy

Zdjęcia poślubne w lifestylowym stylu też wymagają nieco organizacji. Pierwszym krokiem będzie znalezienie odpowiedniego miejsca na takie zdjęcia. Wiele apartamentów można wynająć z przeznaczeniem na zdjęcia ślubne zimą. Na miejscu wystarczy przygotować odpowiednio rekwizyty i tło, oraz rozpalić kominek i przepis na nasze zimowe zdjęcia ślubne gotowy! 🙂