Park gródek Jaworzno – Sesja ślubna

Dodano: 29 kwietnia, 2023

|

Park gródek w Jaworznie – co i gdzie?

Park Gródek w Jaworznie odwiedziliśmy wraz z jedną z naszych pierwszych par młodych, która zaufała nam w temacie samego reportażu (Dominik i Martyna – serdecznie pozdrawiamy!). Mieliśmy wtedy okazję fotografować sesję ślubną na terenie Parku Gródek w Jaworznie, nazywanym również Polskimi Malediwami. Ten piękny park znajduje się w województwie śląskim, około 155 km od Tarnowa i można do niego dojechać głównie autostradą A4. Nasza podróż zajęła około 40 minut – jechaliśmy z okolic Oświęcimia. Jako fotografowie z Małopolski, podajemy czas dojazdu z Oświęcimia. W Parku Gródek można zrobić piękne zdjęcia podczas sesji ślubnej lub innych okazji, dzięki wyjątkowemu krajobrazowi i klimatowi miejsca, a także spędzić miłe popołudnie na dłuższym spacerze.

Malediwy śląskie- miejsce na sesje ślubną

Po przyjeździe na miejsce, zauważyliśmy, że Park Gródek w Jaworznie jest bardzo popularnym miejscem wśród fotografów. Przechadzając się po parku w poszukiwaniu idealnego miejsca i światła, spotkaliśmy co najmniej cztery pary młode i ich usługodawców, czyli fotografów i kamerzystów. Widać więc, że miejsce to cieszy się dużą popularnością ze względu na piękne widoki. Zaczęliśmy sesję od zejścia po schodach, które znajdowały się tuż obok ścieżki spacerowej dla odwiedzających. My akurat zostawialiśmy samochód na parkingu zaraz za rondem(drugi zjazd, pierwszy prowadzi bezpośrednio pod obiekt). Widoki na cały park były po prostu nieziemskie.

Zobacz także sesję ślubną w ogrodach Kapias

Park Gródek jako malowniczy plener ślubny

Park Gródek w Jaworznie to idealne miejsce do sesji ze względu na turkusową wodę, piękne otoczenie zieleni i zachodzące słońce. Aby wykorzystać optymalne warunki, wyjechaliśmy z Oświęcimia około godziny 17:00, aby być na miejscu przed 18:00. Jako, że była to Nasza pierwsza wycieczka tam, zostawiliśmy sobie zapas na ewentualne poszukanie odpowiednich miejsc, czy też spacer po okolicy, na którym moglibyśmy wyłapać jakieś naturalne ujęcia. Sesję właściwą zaczęliśmy około 19:00 – czyli idealnym czasem na letni zachód słońca. Pomimo obecności innych fotografów, udało nam się rozpocząć sesję od góry, aby złapać zachód słońca, a dopiero później przejść do fotografowania w wodzie.


Jaworski Park Gródek – jedyne takie miejsce na śląsku!

Zauważyliśmy, że wiele osób przyciąga to miejsce, ale udało nam się znaleźć pustą przestrzeń zaraz obok nas, gdzie wykonaliśmy wiele udanych zdjęć na brzegu, czy też na powyższym klifie. Zaskoczeniem była dla nas kolejka do zdjęć w altankach na umiejscowionych na podestach, zaraz nad lazurową wodą. W tym momencie od razu podpowiemy; jeśli macie w planach odwiedzić to miejsce na sesję zdjęciową sprawdźcie dzień wcześniej czy woda jest wysoko – czyli na poziomie podestów. W tym celu polecamy zajrzeć na relacje innych osób na Instagramie. Zdarza się tak, że woda w parku jest opuszczona – to niestety odbiera trochę urokowi tego miejsca. Na wodzie znajduje się drewniana kładka, po której można swobodnie chodzić, ale należy uważać, aby się nie przewrócić. Polecamy ubrać coś, co łatwo będzie można wyprać lub oddać do pralni chemicznej z racji na wartości barwiące samej wody.

Park Gródek – nasza opinia

Podsumowując, Park Gródek w Jaworznie, nazywany przez niektórych „Polskimi Malediwami”, to wspaniałe miejsce na sesję zdjęciową, zwłaszcza dla par młodych. Oferuje on piękne widoki, turkusową wodę i mnóstwo zieleni, co stanowi idealne tło do zdjęć. Mimo dużej popularności wśród fotografów, można tam znaleźć spokojne i puste miejsca, gdzie można zrobić wspaniałe kadry. Jednakże trzeba pamiętać, że miejsce to jest turystyczne i często tłumnie odwiedzane, dlatego warto ustawić sobie plan i godzinę, aby uniknąć tłumów i zrobić piękne zdjęcia. Miejsce to jest godne polecenia dla każdego, kto szuka pięknego tła do sesji zdjęciowej lub po prostu chce odpocząć w pięknym otoczeniu.

Sprawdź również Sesja ślubna w górach

Macie ochotę na sesję ślubną w Parku Gródek? – Napiszcie do Nas!

Jeśli szukacie niebanalnego miejsca na sesję ślubną na Śląsku, a jednocześnie marzycie o wodzie, turkusowych barwach i zielonych krajobrazach, to Park Gródek w Jaworznie, czyli polskie Malediwy, może być dla Was idealnym wyborem. Jest to miejsce o niezwykłej atmosferze i pięknych widokach, które zachwycają nie tylko parę młodą, ale również fotografów. Sesja w takim miejscu to niezapomniane przeżycie, które pozwoli Wam uwiecznić ten wyjątkowy moment w pięknych i oryginalnych kadrach. Jeśli chcielibyście umówić się na sesję w Parku Gródek, zapraszam do kontaktu. Jesteśmy duetem fotografów z Małopolski i chętnie wybierzemy się z Wami w to cudowne miejsce!