Sesja ślubna Śląsk | Studio Collective

Sesja ślubna Śląsk

Dodano: 29 czerwca, 2023

|

Sesja ślubna na Śląsku

Niedawno, kiedy myślało się o sesjach ślubnych, natychmiast przychodziło na myśl studio fotograficzne i kilka zdjęć w ogrodzie, jakieś tło i dość sztuczne pozowanie. Na szczęście te czasy już minęły. W ostatnich latach sesje ślubne zaczęły się stopniowo przeistaczać i zmieniać miejsce, ze studia na plener. Coraz więcej młodych par marzyło o czymś innym, a fotografowie ślubni starali się spełnić ich oczekiwania. Obecnie rynek sesji ślubnych oferuje niemalże nieograniczone możliwości. Można wybierać zarówno miejsce, jak i styl zdjęć. Popularne są sesje w lesie, w górach, nad morzem, na rajskich egzotycznych plażach, a także wycieczka na sesję poślubną za granicę nie stanowi większego problemu. Nikogo już nie dziwi sesja podwodna z nurkowym sprzętem lub na przykład z użyciem spadochronu. Jak mówi się czasem, „niebo jest limitem”. Dzisiaj skupimy się na niecno bardziej przyziemnych pomysłach i miejscach, a mówimy tutaj o południu Polski, czyli co i jak z organizacją sesji poślubnej na śląsku.

Kilka pomysłów na realizację sesji ślubnej na Śląsku

Jeśli zastanawiacie się gdzie zorganizować plener ślubny na śląsku to macie tak na prawdę bardzo szeroki zakres ciekawych miejsc na sesję ślubną na całej szerokości województwa śląskiego. Wymienimy Wam tylko kilka propozycji, które śmiało możecie potraktować jako inspiracje. Jeśli zdecydujecie się na sesję ślubną lub narzeczeńską u nas, wtedy postaramy się was zaskoczyć czymś unikatowym 🙂
Poniżej przedstawiamy kilka bardziej uniwersalnych miejsc na plenery ślubne.

Sesja plenerowa w otoczeniu natury

Trudno znaleźć piękniejsze tło niż zielone drzewa, krzewy, piękne kwiaty i trawy, które można odkryć na Szlaku Przyrody Województwa Śląskiego. Szlak ten posiada ponad 50 różnych miejsc zarówno w obszarach naturalnych, jak i tych przekształconych przez człowieka. Jako naturę śmiało możemy dopisać tutaj sesję w górach. Tak się składa, że śląsk ma w swoim portfolio cudowne Beskidy, które nie należą (w większości) do szczególnie wymagających szczytów, ale oferują za to wspaniałe widoki.
Z drugiej zaś strony właśnie tutaj na śląsku, mamy jedyną w Polsce pustynię – Pustynię Błędowską, na której zachód słońca wygląda wręcz obłędnie! Warto również po uwagę wziąć chociażby ogrody Kapias które mają mnóstwo miejsc na cudowne zdjęcia ślubne. Cudownym i często odwiedzanym miejscem blisko natury są nasze Polskie Malediwy czyli Park Gródek w Jaworznie.


Pomysł na plener ślubny Śląsk na zamku

Jeżeli marzycie o poczuciu królewskiej, wręcz bajkowej atmosfery, zamki i pałace Śląska są do tego idealne. Pięknie zdobione wnętrza i zadbane ogrody z unikalną roślinnością staną się eleganckim tłem dla zdjęć w stylu glamour. Przykładami takich miejsc są chociażby Zamek Będzin, Pałac w Mosznej, Pałac Krowiarki czy Pałac i park w Pszczynie. W internecie znajdziecie kompletną mapę wraz z współrzędnymi wszystkich lokacji na terenie całego województwa, my podaliśmy jako przykłady nasze ulubione.

Sesja ślubna Śląsk w mieście

Miasto z jego zakamarkami zawsze jest doskonałym miejscem na plener ślubny. Katowice, Częstochowa, Bielsko-Biała i inne miasta mają wiele interesujących lokalizacji, gdzie można zrealizować taką sesję. Spacer po mieście w poszukiwaniu fotograficznych spotów na sesję poślubną zawsze cechuje się ogromną ilością ciekawych ujęć. Sesja ślubna na śląsku w każdym większym mieście cechuje się głównie spontanicznością, oraz nieprzewidywalnością.

Ciekawe miejsca na sesje ślubną Śląsk – industrialnie

Opuszczone fabryki, zakłady, ruiny pałaców, stare kamienice – Te miejsca wciąż emanują niezwykłym klimatem. Połączenie przeszłości z teraźniejszością tworzy bardzo interesujący efekt na zdjęciach. Województwo śląskie z racji na swój przemysłowy charakter ma do zaoferowania wiele takich lokacji, które wyróżnią wasz album ślubny. Warto wiedzieć, że wiele z tym miejsc wymaga pozwoleń lub wniesienia dodatkowych opłat, ale często te kwoty nie są zbyt wysokie, a raczej mają charakter symboliczny.

Sesja ślubna Śląsk – jak się przygotować?

Sesje fotograficzne ślubne powinny być satysfakcjonujące zarówno dla pary młodej, jak i dla fotografa. Aby osiągnąć ten efekt, warto odpowiednio się przygotować do sesji. Oto kilka wskazówek, które pomogą wam uczynić sesję ślubną na Śląsku jak najbardziej udaną i komfortową.

1. Wybierzcie miejsce, które najbardziej wam odpowiada. Możecie mieć kilka propozycji i skonsultować je z fotografem, aby wybrać najlepszą lokalizację pod względem oświetlenia, przestrzeni i innych warunków (np. zbyt duże skupisko ludzi może zakłócać zamierzony efekt). Dobry fotograf ślubny ze Śląska z pewnością doradzi i zna interesujące miejsca na sesję, jeśli sami nie macie konkretnego pomysłu. Upewnijcie się także, czy nie ma opłat za wejście do wybranego miejsca.
2. Przemyślcie styl i koncepcję sesji i podzielcie się swoimi pomysłami z fotografem.
3. Ustalcie termin sesji, nie tylko datę, ale także godzinę. Najlepiej zrobić to jeszcze przed samym ślubem. Fotograf wskaże, kiedy otrzymać najlepsze efekty w zależności od pory dnia. Unikajcie odkładania sesji na zbyt odległy czas. Krótko po weselu nadal będziecie przeżywać emocje związane z tym wydarzeniem, a warto, aby były one widoczne na zdjęciach.
4. Przygotujcie plan awaryjny na wypadek złej pogody lub innych nieprzewidzianych okoliczności, które uniemożliwią wykonanie sesji w wyznaczonym terminie. Jeśli chodzi o pogodę, wybierzcie takie miejsce na plener, które zapewnia schronienie przed deszczem, na przykład pałacowy park. Zdjęcia wykonane we wnętrzach pałacowych również mogą być bardzo atrakcyjne.
5. Umówcie wcześniej fryzjera i makijażystkę, którzy przygotują was do sesji. Warto pamiętać, że fryzura panny młodej nie musi być taka sama jak w dniu ślubu, ponieważ wykonacie również zdjęcia z innej okazji.
6. Przygotujcie odpowiednie ubrania i dodatki oraz zdecydujcie, gdzie i jak się przebierzecie w stroje ślubne. Jeśli plener znajduje się w pobliżu miejsca zamieszkania, możecie ubrać się od razu, jeśli jest dalej, musicie się przebrać na miejscu. Warto wziąć ze sobą dyskretną osobę, która pomoże w przebieraniu, poprawi makijaż lub fryzurę