Ślub fotografia

Wolne terminy na reportaż ślubny 2021.

Dodano: 19 stycznia, 2021

|

Ostatni rok pandemiczny wielu parom młodym utrudnił ślub, a nawet uniemożliwił. W roku 2021, tak na prawdę mamy trzy warianty realizacji ceremonii, zależnie od tego jak sytuacja się potoczy, chcielibyśmy Wam podpowiedzieć, z perspektywy Nas – fotografów, jak zorganizować wesele marzeń, lub jak zorganizować wesele zgodnie z terminem.

Koniec obostrzeń.

Zakładając na początek najbardziej pozytywny scenariusz. Warto mieć na uwadze kilka kwestii w sprawie wolnych terminów usługodawców i terminów przełożonych. Wiele z Was – młodych, miało już zamówioną salę, catering, fotografa i zespół. Jeżeli udało Wam się wszystko przełożyć na bezpieczny termin, usługodawcy również nie mieli zajętych dalszych terminów, jesteście bezpieczni. Drugą Grupą zainteresowanych, są Ci którzy dopiero planują ślub. Zauważyliśmy ogromną ilość zapytań o coraz to bardziej odległe terminy. Zapytaj o wolny termin Bezpośrednio to przekłada się na ogromne oblężenie okresu, zaraz po odwołaniu pandemii. Warto mieć na oku bieżące oferty last minute. Tutaj pojawia się pierwsza porada od Nas, zaobserwujcie lokalnych fotografów, których zdjęcia przypadną Wam do gustu na instagramie. Warto zapisać kontakt do nich. Możecie też, sami zaproponować fotografowi-amatorowi, wykonanie Waszego ślubu, jeżeli jego zdjęcia Was zainteresują. Zachęcamy równocześnie do obserwacji naszego profilu na instagramie. Na pewno weźmiemy pod uwagę obserwujących Nas wcześniej :))


Zawsze można zorganizować wesele.

W najczarniejszym scenariuszu, można się dostosować, albo liczyć na coraz to bardziej odległe terminy. W przypadku kiedy chcemy się dostosować do sytuacji, fotograf umiejętnie korzystający z wymaganych przez rząd atrybutów maskujących, stworzy ciekawą otoczkę całej imprezy. Niewielu z nas, podpisujących się jako fotograf, chce ujawniać swoje pomysły publicznie. Mimo wszystko zawsze warto, nawet przy skromnym przyjęciu, zapytać usługodawców czy są w stanie 'zrobić coś z niczego' to nic nie kosztuje, a można się zaskoczyć pomysłowością niektórych osób. Przekładanie imprezy na kolejne terminy, jest rozwiązaniem wyłącznie wtedy, kiedy mamy pewnych realizatorów, znajomych, rodzinę. Ambitny fotograf, jak już wspomnieliśmy jest w stanie stworzyć pamiątkę z tego święta, a co z dniem imprezy? Technologia poszła na tyle do przodu, że jesteśmy w stanie poprowadzić fotorelację on-line ze ślubu, ale o tym opowiemy raczej stricte zainteresowany 🙂 Warto tutaj dostosować się do panującej sytuacji i postarać się wykorzystać z niej coś na korzyść unikatowości wydarzenia.

Ślub w plenerze.

Coraz bardziej popularna forma organizacja imprezy, która ma sporo zalet i wad, ale warto rozważyć taką możliwość. Z zalet na pewno warto nadmienić, że limity uczestników są dużo bardziej elastyczne. Sama ceremonia zaślubin na pewno będzie z tych dłużej wspominanych. W Naszej okolicy taką możliwość daje Molo w Osieku. Koszty takiej ceremonii są naprawdę różne, średnio jest to około 1000zł dla urzędnika, plus ewentualne koszty lokalizacji. Największym minusem takiej imprezy są warunki pogodowe. Pogoda musi być pewna, żeby Wasi goście, nie zmokli ;). Małe przyjęcia organizowane w krótkim czasie, to niemalże idealne zestawienie na taką imprezę. Pierwsze terminy na taką imprezę można rozważać na okolice majówki.


Wesele w plenerze.

Temat komplikuje się już na początku organizacji – miejsce. Dla posiadaczy działki/ogródka nie ma żadnego problemu. Gdyż miejsce już jest. Należało by się zaopatrzyć w tzw. namiot imprezowy. Ceny takiego namiotu zaczynając się od 1 500zł. Rozwiązanie również wymaga dobrych warunków pogodowych, ale również i nastawienia gości na taką imprezę. Na pewno wielu z Was rozmarzyło się widząc na filmach, amerykańskie wesele w tym stylu. Dla osób nie posiadających miejsca na takie wesele z rozwiązaniem wychodzą sami restauratorzy. Bez dogłębnego szukania udało Nam się znaleźć całkiem sporo takich ofert w okolicy. Popytajcie w swojej okolicy – może również uda się Wam znaleźć coś wyjątkowego.
Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *