Najczęściej zadawane pytania

Organizując sesję zdjęciową czy też reportaż, zapewne nasuwa się wiele pytań, wychodzimy Wam na przekór odpowiadając na te najczęściej zadawane, o więcej można śmiało zapytać korzystając z formularza, postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości najszybciej jak to będzie możliwe.

Czy zajmujecie się tylko fotografią ślubną?

Głównie fotografujemy śluby, ale pojawiamy się też na innych imprezach. Możecie również umówić się z nami na indywidualną sesją portretową po profesjonalne zdjęcia na instagram. Poza collective'm ogarniemy Wam stronę internetową, logo, albo jakąś reklamę.

Pracujecie wyłącznie w małopolsce?

Działamy w największej mierze w małopolsce i na śląsku. Docelowo chcielibyśmy odwiedzić jak największą ilość miejsc w Polsce. Dojedziemy praktycznie wszędzie, gdzie będziecie chcieli :)

Używacie profesjonalnych aparatów?

W naszej firmie są dwa wilki, jeden używa systemu nikona, drugi natomiast preferuje sony. Czasami jeszcze latamy na dronach DJI.

Ile otrzymamy zdjęć z wesela?

Umawiamy się wyłącznie na minimalną ilość zdjęć, adekwatną do długości trwania imprezy oraz ilości uczestników. Oddajemy tyle zdjęć ile wyjdzie podczas reportażu.

Kiedy termin jest zarezerwowany?

W momencie podpisania umowy i wpłacenia zaliczki, termin jest automatycznie Wasz :)

Jak przebiega selekcjonowanie zdjęć i czy sami możemy wybrać zdjęcia do retuszu?

Po odrzuceniu zdjęć nieostrych, bądź po prostu nieudanych retuszujemy pozostałe. Wyretuszowane obrazy redukujemy o bardzo podobne zdjęcia. Nie dajemy zdjęć do selekcji, często zdjęcie surowe diametralnie różni się od ujęcia w wersji finalnej. Będąc przy temacie surowych zdjęć, nie oddajemy surowych zdjęć oraz RAWów.

Czy zawsze pracujecie w duecie?

Tak, takie rozwiązanie zapewnia wam reportaż lepszej jakości. Fotograf na weselu wykonuje kilka tysięcy ujęć, u nas ta liczba jest podwojona, co sprawia, że mamy większy wybór w materiale.

Jakiego sprzętu używacie?

Pracujemy na dwóch w pełni rozbudowanych profesjonalnych systemach pełnoklatkowych, czołowych producentów na rynku - Nikon i Sony. Dodatkowo, wspomagamy się kilkoma akcesoriami firmy DJI.

Kiedy się rozliczamy?

W pierwszym etapie, przy podpisaniu umowy 15% kwoty wpisanej w umowie, pozostałą część rozliczamy po wykonaniu reportażu.

Jeśli nie znaleźliście tutaj odpowiedzi na nurtujące Was pytania, zapraszamy do napisania przez Kontakt