Najczęściej zadawane pytania

Organizując sesję zdjęciową czy też reportaż, zapewne nasuwa się wiele pytań, wychodzimy Wam na przekór odpowiadając na te najczęściej zadawane, o więcej można śmiało zapytać korzystając z formularza, postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości najszybciej jak to będzie możliwe.

W jaki sposób fotografujecie?

-Można powiedzieć, że zdjęcia robimy „po cichu”, staramy się wtopić w tłum, wykonujemy ujęcia gdy nas nie widzicie i staramy się nie rzucać w oczy. Dzięki temu Wasza uwaga jest skupiona na sobie.
Stawiamy na swobodę, staramy się jak najlepiej poznać i zakolegować już przed weselem abyście nie czuli się skrępowani lub spięci, dzięki temu Wasze emocje są naturalne i wiernie oddające rzeczywistość. Unikamy pozowanych ujęć czy dziwnych gadżetów, które z perspektywy czasu będą wywoływały zażenowanie niżeli uśmiech, tutaj lepiej sprawdza się klasyka – a ona jest przecież wieczna.

Jak obrabiacie zdjęcia?

Przy obróbce staramy się o naturalne i ponadczasowe rozwiązania. Starannie tworzymy zdjęcia tak aby przywoływały klimat chwili i cieszyły oko przez długie lata. Podkreślamy piękno okoliczności oraz miejsc nadając im odpowiednią jasność i kontrast, zachowując ich wygląd

Po jakim czasie oddajecie zdjęcia?

Gotowe fotografie z reportażu ślubnego staramy się oddać do 14 dni roboczych, niestety przez natłok pracy nie zawsze jest to możliwe, więc czas oczekiwania może się wydłużyć maksymalnie do 30 dni roboczych. Na szczęście nie dzieje się to zbyt często. Ujęcia z sesji rodzinnych, plenerowych czy noworodkowych są gotowe już po kilku dniach!

W jakiej rozdzielczości otrzymamy zdjęcia?

Zdjęcia wykonujemy w 6016 x 4016 px, w takiej też jakości otrzymujecie je od Nas, zdjęcia na Naszej stronie w portfolio mają celowo obniżoną jakość, ze względów technicznych – aby szybko się wczytywały nawet ze słabym internetem. Zdjęcia w galerii internetowej i na pendrivie to 6016×4016.

Czy sesja narzeczeńska faktycznie jest darmowa i niezobowiązująca?

Oczywiście, Sesja narzeczeńska jest w pełni darmowa na warunkach TFP, otrzymujecie Państwo gotowe zdjęcia po pełnej obróbce, dodatkowo będzie je można znaleźć w portfolio na naszych stronach (facebook, www, instagram). Transport na sesję dla Nas jest po państwa stronie lub po opłacie paliwowej liczonej w jedną stronę (ok 12zł/50km). Sesja nie zobowiązuje zawarcia umowy na reportaż ślubny, co potwierdzamy na piśmie.

Ile będzie gotowych zdjęć z reportażu?

Nigdy nie ucinamy sztucznie ilości zdjęć, tworzymy rzetelnie i spójnie. Wybieramy wszystkie najlepsze fotografie poprzez kilkuetapową selekcje. Nie zapełniamy liczby ujęć podobnymi kadrami, wybieramy niepowtarzalne ujęcia, z różnych perspektyw. Z doświadczenie wiemy że około 400 fotografii z reportażu wystarczy do opowiedzenia Waszej historii a jednocześnie Was nie zanudzi.

Czy dojazd jest płatny?

Jesteśmy z Kęt (okolice Bielska-Białej) od tej miejscowości w granicy rozsądku dojeżdżamy w cenie. Przykładowo do Warszawy dojedziemy za zaledwie 200zł, nie wymagamy dodatkowych opłat za dojazd, a wyłącznie sam koszt dojazdu. W przypadku gdy mamy więcej niż 6 godzin drogi w jedną stronę, będziemy wymagać od Państwa zapewnienia noclegu.

Jakiego sprzętu używacie?

Pracujemy na dwóch w pełni rozbudowanych profesjonalnych systemach pełnoklatkowych, czołowych producentów na rynku – Nikon i Sony. Dodatkowo, wspomagamy się kilkoma akcesoriami firmy DJI.

Czy można negocjować cenę?

Oczywiście, że tak, sama zgoda na udostępnienie kilku zdjęć do portfolio byśmy mogli umieścić je na na naszej stronie i dzięki temu dotrzeć do kolejnych Par to dla Was 10% zniżki. Cena zawsze jest negocjowalna, ponieważ każda historia jest inna, każdy ma inne potrzeby, a my jesteśmy maksymalnie plastyczni.

Czy można więcej zdjęć?

Selekcjonujemy dla Was zawsze maksymalną ilość najlepszych zdjęć, gdyby jednak była taka potrzeba można uzyskać dodatkowo surowe zdjęcia z wesela, można też wybrać dodatkowe ujęcia które chcielibyście, żebyśmy dla Was przygotowali.

Jak długo przechowujecie kopie zdjęć?

Dwa lata od momentu przekazania Wam materiału, na taki okres czasu również udzielamy gwarancji na galerię internetową, w razie awarii serwerów lub stracenia strony, jesteśmy w stanie przywrócić galerię z fizycznej kopii.

Na jaki czas mamy galerię internetową?

Galeria jest na czas nie określony z gwarancją dwuletnią, ponieważ po usunięciu naszej kopii, nie będziemy mogli jej po dwóch latach odtworzyć.

Jakie jest Wasze doświadczenie w branży?

Jako Collective Studio fotografujemy od 2018 roku, wcześniej nie wykonywaliśmy reportaży, tylko skupialiśmy się na indywidualnych sesjach. Posiadamy również doświadczenie agencyjne, które pomaga Nam w tym co robimy.

Czy zawsze fotografujecie we dwójkę?

Tak, podwójna perspektywa daje niemalże stuprocentową gwarancję wyłapania wszystkich ważnych momentów tego wspaniałego dnia, przekłada się to na więcej zdjęć. Na jednym z wesel któryś z gości zaproponował wykonanie portretów wszystkich uczestników przyjęcia do pewnego wspominkowego prezentu, jeden fotograf nie byłby w stanie prowadzić reportażu i zrealizować tego wspaniałego pomysłu – nam się udało!

Czy wykonujecie fotoksiążki?

Tak, mamy wiele wzorów i wariantów do wyboru, również jest możliwość wykonania samego projektu z własną realizacją.

Jak dowiedzieć się czy termin jest wolny?

Po prostu do Nas napiszcie przez formularz

Kiedy rezerwować termin.

Tak na prawdę im wcześniej tym lepiej, nie odkładajcie niczego na ostatnią chwilę, oszczędzi to Wam wiele stresu.

Gdzie możemy obejrzeć Wasze realizacje?

W portfolio na naszej stronie jest kilka wybranych zdjęć z różnych imprez, czy sesji i na naszym instagramie. Pełne reportaże z których mamy prawa do udostępniania ich, pokażemy Wam na spotkaniu.

Ile godzin trwa reportaż?

Standardowo jest to średnio 12/13 godzin. Jeżeli jest taka potrzeba, możemy być wcześniej na przygotowania, lub zostać z Wami dłużej na weselu, jesteśmy elastyczni jeśli chodzi o godziny naszej pracy.

Możemy samemu wybrać zdjęcia do obróbki?

Nie, nie ma takiej możliwości, ponieważ zdjęć z reportażu jest kilka tysięcy, znacznie wydłużało by to czas oddania gotowego materiału, poza tym z doświadczenia widzimy które zdjęcie jest dobre nie tylko technicznie, ale niesie za sobą jakąś treść. Wolimy Wam oddać gotowy materiał, z którego będziecie zadowoleni. Istnieje możliwość otrzymania wszystkich surowych zdjęć wraz z gotowymi.

Nie potrafimy pozować, jak mamy sobie z tym poradzić?

Nie przejmujcie się niczym, na sesje zabierzcie z sobą dobry humor, resztę zostawcie mam. Gwarantujemy luźną atmosferę i przyjemne doświadczenie.

Kiedy termin zostaje zarezerwowany?

W momencie podpisania umowy.

Kiedy płacimy za usługę?

Zadatek przy podpisaniu umowy, natomiast resztę przy przekazaniu materiału.
Jeśli nie znaleźliście tutaj odpowiedzi na nurtujące Was pytania, zapraszamy do napisania przez Kontakt