Odwołane wesele covid

Odwołane wesele przez covid-co teraz?

Dodano: 9 listopada, 2020

|

Przez epidemie odwołaliśmy ślub, co teraz?

Wiele uroczystości weselnych w 2020 roku miało urokliwy element dezorganizacji i pośpiechu.

Z niecierpliwością czekamy na to co przyniesie rok 2021, wspominając już zakończony przedwcześnie sezon. Niestety nie udało się nam być na wielu imprezach z racji obostrzeń narzuconych przez rząd. Nie próżnując postawiliśmy na samorozwój, inwestycje sprzętowe, naukę i praktykę na indywidualnych sesjach zdjęciowych, które regularnie praktykowaliśmy z dala od miast, w których każdy obecnie wygląda jak ninja.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z chaosu który rządził rynkiem powodując ogromne szkody psychiczne i finansowe dla Was i dla nas. Dlatego też chcemy podzielić się z Wami doświadczeniem i widokiem na sytuację z naszej strony – wykonawców.

Spora część terminów wesel uległo zmianie, zdarza się że opłacony fotograf czy DJ, Wasz nowy termin ma już zajęty kolejną imprezą. Co zrobić w takiej sytuacji? Po pierwsze nie panikować!

Jakie jest rozwiązanie?

W dobie internetu mamy niesamowite możliwości organizacyjne wszystkiego znacznie szybciej. Z tego miejsca chcemy polecić jedną z grup na facebooku pod tym linkiem: Wesele na ostatnią chwilę. Możecie tutaj znaleźć osoby z podobnym problemem i wielu usługodawców, którzy z jakichś powodów mają wolne terminy. Na grupie jest cała masa początkujących, choć dobrze prosperujących fotografów, DJów, florystek makijażystek i innych ludzi, którzy chętnie pomogą Wam w organizacji swojego wyjątkowego dnia.

Jak już wspomnieliśmy o przekładaniu terminów, jeżeli jesteście na etapie planowania wesela, macie wstępnie ustaloną datę, nie zwlekajcie z rezerwowaniem terminów. Aby mieć pewność i spokój zapewniony przez przemyślanie wybranego przez Was usługodawcę. Oczywiście ww. grupa jest rozwiązaniem „na szybko, awaryjnie”. Znacznie lepiej mieć wszystko pod kontrolą i pełnym wglądem przez uroczystością.

Jeżeli z jakichś powodów nie chcecie zmieniać terminu i mimo wszystko chcecie uczynić się mężem i żoną polecimy Wam dość kreatywne rozwiązanie jak tzw. „live stream” z ceremonii, który coraz częściej pojawia się w ofertach, głównie kamerzystów.

Całe przedsięwzięcie polega na relacji na żywo ze ślubu online, tak by Wasza rodzina i najbliżsi mieli możliwość uczestnictwa pośredniego podczas Waszego święta. Miejscami brzmi to dość abstrakcyjnie. Mimo to coraz częściej na pojawia się na językach przyszłych małżonków. Miejmy nadzieję, że taka forma ceremonii, nie zostanie z nami na długo.

Spotkaliśmy się z żartobliwymi stwierdzeniami, że to czas na zmianę najważniejszej decyzji w życiu, zanim nie jest za późno, a może jest to czas by zaplanować wszystko od nowa?

Z Naszej strony przypominamy o darmowych sesjach narzeczeńskich, które zaczęliśmy jakiś czas temu organizować (szczegóły znajdziecie w faq lub w wiadomości prywatnej do nas – wyjaśnimy szczegóły) zachęcamy również do rezerwacji terminów i życzymy wam dużo zdrowia dla Was i Waszych najbliższych.

A. K.
Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *